Konqueror su Webkit varikliuku

Remigijus Jarmalavičius  •  2011 Lapkričio 5 d.

Visada žinojau, kad tokia naršyklė kaip Konqueror yra, tačiau seniau jos nenaudojau. Ir vieną kartą panaudojus, ji visai gerą įspūdį padarė. Joje velniškai daug nustatymų, tad naršyklė gali elgtis taip, kaip Jūs pasakysite.

Patiko meniu juosta, kurioje vieno mygtuko paspaudimu galima tą puslapį, kurį matote su Konqueror pasileisti tarkime su Firefox.

Galima ne tik vieno mygtuko paspaudimu pakeisti siunčiamos naršyklės identifikacijos informaciją, tačiau ir blokavimus svetainėje, sausainiukus (angl. cookies), išversti puslapį į kitą kalbą, atjunkti Java arba flash ir pan.

Konqueror naršyklės langas

Patiko, kad puslapį galima peržiūrėti su ne vieu varikliuku. Pvz pagal nutylėjimą esančių KHtml. Tačiau jis, nepalaiko HTML5, o tai jau po truputį darosi problema. Tuo labiau, kai mano puslapis taip pat ant HTML5 yra ir vaizdas kurį pamačiau, nepatiko. Laimei, jo „nepalaikomas“ HTML5 turinys vistiek atrodo keletą kartų geriau, nei senesnėse Internet Explorer naršyklėse. Arba, net ir naujose. Bet vistiek.

Todėl norėjosi susirasti tą variklį, kurį naudoja Chrome naršyklė. Jis vadinasi Webkit. Jis ne tik yra labai greitas, tačiau neatsilieka nuo naujausių technologijų. Tad šiame trumpame straipsnyje papasakosiu, kaip Webkit variklį pasileisti ant Konqueror naršyklės.

Pirmiausiai instaliuokime webkit variklį:

apt-get install kpart-webkit

Tuomet pakeiskime HTML failo tipo peržiūros variklį paleidę tokią komandą:

keditfiletype text/html

Ir atsivėrusiame lange pereikime į kitą kortelę ir pastumkime varikliuką Webkit į viršų šone esančiais mygtukais.

Atsivėrusios keditfiletype programos langas su Webkit variklio parinktimi

Naršyklės paleisti iš naujo nebūtina. Naujai atvertus puslapius jau matysite su daug geresniu varikliuku - Webkit.


Jeigu patiko - pasidalink su kitais:
Twitter Facebook Google+

Parašyk komentarą