Liferea, Aggregate ar Google reader?

Remigijus Jarmalavičius  •  2010 Lapkričio 13 d.

RSS skaitau jau labai seniai. Per tą laiką teko išbandyti keletą programų kurios man padėdavo RSS įrašus archyvuoti ir saugoti. Kiekvienos turi savo pliusų ir minusų.

Taigi, šiuos pliusus/minusus ir pamėginsiu aprašyti. O pabaigai, pateiksiu išvadas kodėl šiuo metu būtent naudoju vieną iš Jų.

RSS (Really Simple Syndication) – tinklapių įrašai viename patogiame formate

Pirmiausiai teko išbandyti Aggregate programą. Tikrai nebloga programėlė, nedaug užima, palyginti greitai veikia. Didelis nepatogumas buvo, kad ši programa negali nukeliauti į System tray juostą, todėl ją visada paleisdavau per Alltray programą, kuri bet kurią programą gali nukelti į System tray (žinau tik vieną jos alternatyvą – Kdocker). Tačiau papildomų programų naudojimas sukeldavo tik problemų: kartais programa “išlįsdavo” tik kelis kartus paspaudus arba tiesiog užlūždavo.

Vėliau teko išbandyti Liferea, kurią gana ilgai naudojau. Man patiko, kad ši programa pati gali būti System tray juostoje, todėl nereikia jokių papildomų programų įrašinėti. Didžiausias programos minusas, kad tarkim skaitant Twitter žinutes, jų tekste nebuvo padaroma nuoroda ant http:// teksto, tai buvo labai nepatogu ir daug laiko sugaištama copy ir paste komandoms (kai tarkim noriu atidaryti nemažai įrašų nuorodų, nes seku nemažai žmonių).

Ir draugo, bei įmonės, kurioje dirbau, direktoriaus apšviestas nusprendžiau pabandyti Google Reader. Iš pradžių pasirodė gan nepatogi. Ir iš tiesų, jos “default” variantas tikrai atrodo gan nepatogiai. Tačiau išjungus šoną, nustačius “rodyti tik naujus įrašus” – viskas nepriekaištinga. Atsinaujina kas 1-3 valandas automatiškai. Kadangi esu daugiau nei vienos Google aplikacijos naudotojas, tai man ypač patiko, kad pavyzdžiui iš Google alerts galima iškart išsaugoti RSS kanalą į Google reader.

Vienas labai užkliuvęs programų (bet ne Google reader) privalumas: jeigu nusikopijuoji nuorodą ir atidarai Liferea arba Aggregate, tai iškart input laukelyje būdavo ta nuoroda. Ypatingai patogu. Gaila, kad su naršyklėmis tokie dalykai ne visada galimi.

Ypač nuostabus dalykas, kad visos šios dvi išvardintos programos ir google reader servisas leidžia grupuoti RSS kanalus, įrašus pažymėti kaip svarbius, kad vėliau galima būtų vėl nesunkiai rasti.

Pats didžiausias privalumas privertęs imti ir naudoti Google reader – sinchronizacija. Jeigu yra daugiau nei du kompiuteriai, tai tikrai neapsimoka prisėdus prie kito permesti akimis vėl skaitytus įrašus. Taigi, google reader, kadangi yra Google serveryje, tai kartą pažymėjus kaip perskaitytas, bus su visam. Na, o jeigu naudojate kokią nors programą, tai išsaugokite RSS kanalus į Google reader, o programoje įsirašykite RSS nuorodą kurioje matysite visus RSS kanalus idėtus į Google reader’į.

Nemokama Google reader paslauga (mano išvardintos programos taip pat yra nemokamos) dar pateikia vieną ypač naudingą funkcionalumą: “More like this…”. Tai RSS kanalų sąrašas, kurių įrašai panašiausi į Jūsų skaitomą RSS kanalą.

Tokie du dideli privalumai privertė mane išsižadėti Liferea ir Aggregate.

O kokį RSS skaitytuvą jūs naudojate ir kodėl?


Jeigu patiko - pasidalink su kitais:
Twitter Facebook Google+

Parašyk komentarą