MetricsGraphics.js apžvalga

Remigijus Jarmalavičius  •  2015 Balandžio 20 d.

Programuojant ne vieną kartą teko braižyti klientams įvairius grafikus. Tas poreikis nėra iš piršto laužtas - ne kartą teko įsitikinti įvairių grafikų privalumu kai informacija juose yra žymiai aiškesnė nei ant popieriaus lapo kokioje nors lentelėje.

Bėda ta, kad atviro kodo bibliotekų yra tūkstančiai internete ir rinktis tarp jų - tikras galvos skausmas. O jeigu dar pažiūrėste į grafikų pavyzdžus tai apsvaigs galva. Tiesa, komercinių bibliotektų taip pat yra didžiulė gausybė. Prie šios kategorijos dar ir priskirčiau tokius grafikus, kurie yra nemokami, tol kol nenaudoji jų komerciniams tikslams. Kaip pavyzdžiui HighCharts.

Trumpai apie MetricsGraphics

Beieškodamas naujam projektui grafikų sistemos kuri atitiktų kelis kriterijus:

  • Nereikalautų nei flash nei kitų papildų.
  • Nebūtų statinis/neįdomus paveiksliukas.
  • Būtų gana gerai dokumentuotas.

Atradau krūvas bibliotekų, tarp kurių buvo ir pakankamai naujas Mozilla kūrinys pavadinimu MetricsGraphics.

 MetricsGraphics.js logotipas

Šiek tiek panaršius intro puslapyje pamatysite, kad tai:

  • Dažnai atnaujinamas ir tikrai „nemiręs“ projektas.
  • Turi tikrai gausią pavyzdžių bazę.
  • Tikrai gana greitai veikia su tūkstančiais „taškų“.
  • Pakankamai gerai „žiūrisi“.

MetricsGraphics gana neblogas pasirinkimas. Ypač, kai visas „grožis“ slepiasi po galingu D3 framework’u. O tie kas yra naudoję D3 tikrai žinosit, kad šiai bibliotekai reikia skirti nemažai dėmesio pramokti ja naudotis. D3, pakankamai lengvai, lengvus dalykus padaro itin sudėtingais. Dėl šios priežasties kažkokia papildoma biblioteka ant „viršaus“ kaip MetricsGraphics man pasirodė itin gera mintis.

MetricsGraphics privalumai

Kaip ir visi kiti projektai, taip ir šis, turi tiek pliusų tiek minusų. Pradžiai apie privalumus.

Naudotis ir pasileisti buvo išties lengva. Gana gerai išpuoselėti paprasti pavyzdžių kodai lengvai persikėlė į dabartinį esamą projektą.

Didelis privalumas tai, kad grafikus galėsite turėti į savo projektą įmetę vos tris failus.

Kaip ir daugelis kitų bibliotekų, taip ir ši leidžia interaktyviai „apžiūrėti“ duomenis ant grafikų pasilinkus pele. Mažmožis, bet tikrai reikalingas.

MetricsGraphics trūkumai

Grafikai tikrai atrodo gana profesionaliai. Tačiau pakeisti iš grafinės pusės kažką juose - vargu ar pavyks. Tik tokius mažmožius kaip tekstų dydžius ar kelias spalvas.

Neteisingai skaičiuoja max y reikšmę. Susidūriau ir pats, ir mačiau, kad dar nesutvarkyta klaida kurią kiti žmonės paskelbė GitHub. Kadangi API leidžia pačiam paskelbti kokia maksimalią Y reikšmę, taigi, teko pačiam susiskaičiuoti ir ją paduoti į API.

X juostos tekstas (apačioje) irgi kažkas nesuprantamo. Dėl nebūtinai teisingų skaičiavimų tai ką rodo grafikas ir X ašis - nebūtinai sutaps.

MetricsGraphics gražu, bet nebūtinai veikia

O automatinis X ašies reikšmių paskaičiaivimas tikras galvos skausmas. Nepavyko suprasti kaip jis veikia, bet vienintelis būdas turėti tvarkingą grafiką yra persiskaičiuoti tas reikšmes pačiam.

Dar vienas trūkumas - grafikų tipų gausos nebuvimas. Baziniai (dažniausiai naudojami grafikai) tikrai yra, tačiau jeigu panaršytumėte D3 galerijoje, pamatytumėte kiek dar daug gali Jums pritrūkti dideliame grafike kur yra statistikos poreikis.

Įžvalgos po pasinaudojimo arba - išvados

Kaip jau minėjau, bibliotekos ieškojau, nes galingasis D3, kuris leistų tikrai pasidaryti absoliučiai viską ir kaip tik širdis norėtų, padaro lengvus dalykus labai sudėtingais. Dėl to ir poreikis buvo ieškotis tokios bibliotekos, kuri išspręstų kai kuriuos dalykus už mane.

Kadangi pats projektas MetricsGraphics.js yra labai dar jaunas, tai jame tikrai apstu klaidų kurias tikrai sunku ištaisyti nekeičiant MetricsGraphics.js kodo.

Dėl šios priežasties po kelių savaičių padarytų darbų teko ieškotis kitos bibliotekos. Iškilus poreikiui pakeisti bent šiek tiek grafikų išvaizdą (arba kai ką jose pataisyti) - kitos išeities neliko.

Žinoma, projektas dar gerokai patobulės, todėl nesakau, kad nereikėtų kada dar išmėginti. Na, o jeigu reikia kažkur pavaizduoti visai neblogą grafiką (grafikus) tam neskiriant per daug laiko, tai MetricsGraphics tam puikiai tiks.

Jeigu teko patirti panašių įspūdžių su D3 ar MetricsGraphics būtinai pasidalinkite komentaruose!


Jeigu patiko - pasidalink su kitais:
Twitter Facebook Google+

Parašyk komentarą