Gitweb išvaizdos derinimas

Remigijus Jarmalavičius  •  2011 Sausio 2 d.

Tikriausiai daugelis yra matę kaip svetainėje git.kernel.org atvaizduojami Kernel išeities kodai. Konkrečiai kalbu apie Kernel projektų Gitweb saugyklą. Nors ši saugykla ir atrodo ne itin maloniai, tačiau savo paskirtį ji atlieka puikiai: leidžia naršyti po GIT versijavimo sistemose saugomus projektus, jų istorijas, konkrečių istorijų pakeitimus, ieškoti įvairaus turinio (autoriaus, tam tikrų pakeitimų komentarų ir pan.).

Tad šiame straipsnyje labiau dėmesį noriu atkreipti į šio projekto Gitweb išvaizdą. Kiek teko skaityti įvairiuose forumuose ir pan., žmonės naudodami Gitweb nelabai žino kaip pasikeisti išvaizdą, nors visas šis projektas telpa į tris failus: su Perl parašytas CGI skriptas, stiliaus failas ir JavaScript. Tad kaip lengvai išvaizdą padaryti ne tokią atgrasią papasakosiu plačiau.

Gitweb privalumai

Verta pažymėti kelis dalykus dėl ko mane sužavėjo šis projektas:

  • Naršyklėje daug patogiau žiūrėti kodo skirtumus ir istorijas negu terminalo lange. Vos keliais mygtuko paspaudimais galima atsisiųsti kodą iki tam tikro pakeitimo (funkcija pavadinimu “snapshot”).
  • Galima matyti kokius projektus dariau vėliausiai, o kokius visai neseniai.
  • Prie kiekvieno projekto galima matyti projekto trumpą aprašymą. Tad turint daugiau nei 100 projektų tas labai patogu.
  • Paieška veikia ypatingai greitai. Surasti tam tikrus autorius, pakeitimų komentarus ir pan. labai lengva.
  • Kadangi Gitwebas repozitorijas atvaizduoja tik iš vieno katalogo, tai padarius tokią centrinę visų projektų repozitoriją, labai lengva daryti jos atsargines kopijas.
  • Visada galima užsiprenumeruoti tam tikro projekto istorijos RSS.

Kaip instaliuoti Gitweb?

Debian sistemose instaliuoti labai paprasta:

sudo apt-get install gitweb

Konfigūracinis failas randasi /etc/gitweb.conf. Labai patiko, kad Gitweb yra labai lankstus, leidžia pakeisti labai daug ką kas gali nepatikti standartiniame atvaizdavime. Pavyzdžiui konkrečios repozitorijos aprašymo (description) ilgį. Ką galima pakeisti galima rasti pačiame /usr/share/gitweb/index.cgi faile.

Gitweb dizaino keitimas

Kaip Gitweb atvaizduoja su standartiniu dizaino šablonu galima pamatyti Kernel svetainėje arba nuotraukoje apačioje.

Tačiau tokia išvaizda gali tiesiog demotyvuoti naudotis šiuo tikrai geru projektu. Ir tikrai demotyvuoja :)

Tačiau paieškojęs internete radau keletą dizaino temų. Viena iš jų Kogakure sukurta tema. Ši tema labai stipriai pagyvino repozitorijų centrą. Pažiūrėkime nuotraukas:

Daugiau nuotraukų galite rasti mano gitweb dizaino repozitorijoje.

O instaliuoti tokią temą labai paprasta. Pirmiausiai parsisiųskite temą:

git clone git://github.com/ReekenX/gitweb-theme.git

Persikopijuokite gitweb.css ir gitweb.js failus į katalogą /usr/share/gitweb. Šios temos tikrasis autorius siūlo pasidaryti failų atsargines kopijas. Tačiau jeigu tai padaryti pamiršite, tai siūlau tiesiog perinstaliuoti šią programą ir taip atgausite originalius dizaino failus:

sudo apt-get purge gitweb
sudo apt-get install gitweb

O jūs ar naudojate Gitweb? Ar laikote GIT projektus tiesiog kataloguose/serveriuose per ssh prieigą? O galbūt naudojate Viewgit’ą, Git-PHP, WIT? Pasidalinkite privalumais/trūkumais ar idėjom :)


Jeigu patiko - pasidalink su kitais:
Twitter Facebook Google+

Parašyk komentarą