VimGolf žaidimas programuotojams

VimGolf žaidimas programuotojui norinčiam patobulinti savo programavimo žinias su šia IDE.


VimGolf žaidimas programuotojams


VimGolf žaidimas programuotojui norinčiam patobulinti savo programavimo žinias su šia IDE.


Visai neseniai mano kolega Marius atrado neblogą žaidimą labai glaudžiai susijusį su programavimu. Tiesą pasakius pati žaidimo idėja labai paprasta - perrašyti kodą su kuo mažiau klaviatūros paspaudimų.

Atrodo gana paprasta, tačiau "gyva" statistika parodė, kad tai nėra taip paprasta. Vos per keletą minučių įsitraukiau į šį žaidimą (taip pat ir įtraukęs kelis kolegas) pasimėginau savo jėgas. Ir vos keli žaidimai parodė, kad jau metus programuojant ant VIM'o nežinau labai daug ko.

Žaidimas apie kurį kalbu pavadintas VimGolf. Tiesa, man labai patiko jų šūkis: "Real Vim ninjas count every keystroke - do you?" (išvertus skambėtų kažkaip panašiai: "Tikri VIM nindzės skaičiuoja kiekvieną paspaudimą - tu taip pat?").

Kaip pradėti žaisti?

Pirmiausia teks instaliuoti vieną VIM komandos wrapper'į (nežinau kaip kitaip pavadinti) kuris tiesiog paleis VIM'ą su visais jūsų nustatymais (išskyrus mapp'ingus ir pan., kurie leistų "pasukčiauti" žaidime). Debian platformose šią programą instaliuojant galite susidurti su problemomis. Tad kaip viską gražiai sutvarkyti ir pasileisti papasakosiu plačiau.

Pirmiausiai instaliuokime RubyGems:

sudo apt-get install rubygems1.8

Jeigu tuo metu, kai skaitote straipsnį ši versija paseno, tiesiog paieškote truputį naujesnės. Na ir beliko instaliuoti patį VimGolf'ą:

sudo gem install vimgolf

Nežinau ko trūksta mano kompiuteryje, nes neturiu jokių žinių Ruby kalbai, tačiau kaip teigė tos svetainės savininkai, tai paleisti žaidimo tiesiog rašant 'vimgolf' nesugebėjau, nes tokios komandos tiesiog nerado. Bet nusiminti neverta, ją galima pasileisti iš šio katalogo:

cd /var/lib/gems/1.8/bin/
./vimgolf

Pasileidę pirmą kartą turėsite suvesti kodą kurį pamatysite per Twitter'į prisijungę prie svetainės (taip, deja, bet svetainė kurioje norime žaisti, nepalaiko jokių kitų prisijungimų šiuo metu). Kodas kurį reikės suvesti yra kiekvieno puslapio dešiniajame kampe ties sakiniu "Your VimGolf key". Suvedę spauskite ENTER.

VimGolf - kodai reikalingi žaidimui pradėti
VimGolf - kodai reikalingi žaidimui pradėti

Žaidimo tikslas - nauda programuotojui

Kaip galite perskaityti tinklapyje, tai žaidimo esmė pagilinti VIM programuotojų žinias gerai leidžiant laiką. Sužaiskite vieną kartą ir leiskite, kad VIM'as jūsų taškus paskelbtų VimGolf svetainėje. Nesvarbu kurioje pozicijoje atsidursite (gal net pačioje pabaigoje), tačiau net ir tokiu atveju Jūs pamatysite kitų žaidėjų, kurie atliko užduotį su mažiau paspaudimų, komandas ir galėsite palyginti jas su savosiomis. Tačiau ne visų žaidėjų komandas pamatysite, tik tam tikrą kiekį. Norėdami pamatyti daugiau, teks pakilti į aukštesnę poziciją.

VimGolf - atlikę užduotį pamatysite geresnių žaidėjų komandas
VimGolf - atlikę užduotį pamatysite geresnių žaidėjų komandas

Tiesa, jeigu kils idėja paskelbti savo užduotį, tai VimGolf svetainė leidžia įkelti savo užduotį.

Na, o dabar pats metas išmėginti savo jėgas! Ar teko jau žaisti ir kaip gerai sekėsi?