Kai tingisi skaityti manual puslapius

2016 liepos 07 d. Atviras kodas

Kiekvienas programuotojas (arba informacinių technologijų fanas) tikriausiai ne kartą skaitė man puslapius vienai ar kitai komandai. Dažnai nutinka, kad dirbti reikia kuo greičiau, o per naujo skaityti man puslapius nėra laiko.

Tuo labiau, kai Linux komandos dažnai nebūna vienodo formato. Pažiūrėkite į find komandą. Jeigu teko ją daug naudoti - žinosite, kad joje itin svarbus komandos argumentų eiliškumas.

Paprastesnis būdas daryti darbus Linux terminale yra naudoti tldr komandą. Programos nebūtina diegti. Taigi, jeigu sėdite ant kokio Chromebook’o, ant kurio nesinori diegti paketų, galima pasinaudoti web puslapiu.

Ką ši komanda daro? Vietoje nuobodžių tekstų ir didelio turinio pateikia pavyzdines komandos panaudojimo eilutes su trumpais komentarais:

Komandos tldr pavyzdys su dd komanda

Nežinote kokia eilės tvarka komandos argumentus parašyti, kad suarchyvuoti failus arba išarchyvuoti vieną ar kelis failus iš archyvo? Pasinaudokite tldr.

Dar naudingiau šią komandą turėti terminale. Įdiegti galite labai paprastai. Instrukcijos tiesiai iš oficialaus GitHub puslapio:

npm install -g tldr

Ir tuomet galite rašyti tldr <jūsų komandos pavadinimas>.

Pavyzdžiui: jeigu tenka tik kartą per mėnesį naudotis dd komanda, bus lengva pamiršti kur ir ką rašyti. Su tldr bus labai paprasta (žr. nuotrauką aukščiau).

Kartais bus naudinga atnaujinti komandų trumpinių duombazę su:

tldr --update