Mes esam žmonės, ne mašinos

2011 birželio 05 d. Atviras kodas

We are people, not machines” - būtent taip skamba šūkis šios idėjos internetinėje svetainėje. Taigi, kas čia per sukilimas?

Šios idėjos autoriai siekia, kad žmonės galėtų sužinoti ne tik apie svetainės savininką ar svetainę suprogramavusią įmonę/žmogų, tačiau ir apie visus prisidėjusius prie tam tikro internetinio projekto: dizainerius, programuotojus, rašytojus, projektų vadovus, testuotojus, draugus, tėtį, mamą ar pan.

O kas prisidėjo prie Jūsų projekto? (nuotrauka iš humanstxt.org)

Dažniausiai kol projektas “gimsta”, prie jo vienaip ar kitaip prisideda daugybę žmonių, tačiau svetainių savininkai nė už ką nenori išduoti pavardžių kas prisidėjo dėl vienų ar kitų priežasčių. Aišku, dažnai žmonės samdo įmones, kuriose dizaineriai ir programuotojai “iškepa” visą projektą, o svetainės savininkas dažniausiai būna matęs vos vieną projektų vadovą, o kas vyko kol buvo darbas padarytas - jis nežino.

Tačiau tai galima labai lengvai išspręsti! Sukūrus svetainėje humans.txt failą ir jame visa tai surašius. Tokio failo turinys gali būti rašomas kaip Jums patinka. O štai tokį pavyzdį pateikia humanstxt.org svetainė.

Tiesa, nors nebūtina, tačiau galima į savo svetainės HTML kodą įrašyti ir specialų <link> tag’ą:

<link type="text/plain" rel="author" href="http://domain/humans.txt" />

Tad prisidėjęs prie šios akcijos noriu paskatinti ir kitus prisijungti. Kodėl gi ne? Juk tai greitas, patogus, netrukdantis paieškų sistemoms, būdas aprašyti visus pagalbininkus.

O ką Jūs manote apie šią idėją? Ir galbūt jau prisidėjote? :)