Tikriname commit žinutes dėl užduoties ID

2015 lapkričio 24 d. GIT

Pratęsiant praėjusį naudingą straipsnį apie Brancho vardo tikrinimą GIT Hook’e norėčiau papasakoti apie dar vieną labai naudingą tikrinimo hook’ą kuris tikrina mano darbus daugelį kartų per dieną. GIT hook’as kuris praneša, jeigu netyčia commit žinutė neturi savo pradžioje užduoties ID.

Tipinė commit žinutė mano projektuose būtų tokia (paėmiau iš vieno iš savo projektų git log):

#7264 Improve Dropbox cleanup

Dropbox complains when removing folders which has too many files inside.
This fixes by splitting files queue to smaller pieces and making more
requests to Dropbox API.

Aišku, detalesnį aprašymą rašau daug rečiau, bet tik labai retais atvejais žinutės būna be užduoties ID. O tam, kad nereikėtų daryti savo pačio žinutėse revizijos, susikūriau GIT Hook’ą, kuris neleistų sukomitinti jeigu užduoties ID pamirštas.

Tą galime pasidaryti paprastai sukūrę failą .git/hooks/commit-msg ir jame įrašę:

#!/bin/sh

if head -n 1 "$1" | grep -Pvq "^#[0-9]+"
then
    echo >&2 "ERROR: Ticket number is missing in commit message"
    exit 1
fi

Ir aišku, suteikime šiam failui vykdymo teises su chmod +x .git/hooks/commit-msg.

Trumpai apie šio hook’o aspektus. Pirmiausiai jame pamatysite komandinės eilutės argumentą $1. Jis savyje laiko laikino failo vardą kurį sukūrė GIT konstruodamas pradinį žinutės tekstą ir ką vėliau išsaugosite redaktoriuje (jeigu nenaudojate git commit -m).

Eilutė head -n 1 "$1" iš šio failo paims tik vieną - pirmą - eilutę. Čia tam, kad išvengti „galvojimo“, kad kur nors žinutės aprašyme bus eilutė prasidedanti grotelėmis ir skaičiais.

Eilutė grep -Pvq "^#[0-9]+" atrodo gana baisiai. Čia su grep ieškome eilučių su regexp (dėl to ir yra argumentas -P) kurios prasideda grotelėmis ir skaičiais (pvz.: „#1234 Užduoties aprašymas“). Argumentas -v yra tam, kad if sąlyga „suveiktų“ jeigu teksto ieškomo nerado, o -q argumentas, kad į komandinės eilutės išvestį neišvestų surasto rezultato, jeigu toks būtų.

Na ir eilutės:

echo >&2 "ERROR: Ticket number is missing in commit message"
exit 1

Turėtų būtų gana suprantamos: išvedamas tekstas į stderr išvestį ir su exit 1 nutraukiamas tikrasis commit’as, dėl surastos klaidos.

Kitame straipsnyje parodysiu kaip galima iš brancho vardo išgauti užduoties ID, kad jo ranka nereikėtų rašyti.