Dar viena filosofinė knyga mano perskaitytų knygų sąraše - „Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less“ (autorius Greg McKeown).
Skiriu jai straipsnio įrašą, nes šių dienų verdančiame gyvenime knyga galėtų būti naudinga ne vienam kuris skuba ar bando uždirbti viską.
Kalbant ypatingai apie programuotojus, natūralu, kad diena yra pilna streso, mėginimo padaryti kiek įmanoma daugiau ir gauti kaip įmanoma daugiau. Taip pat atrodo beveik natūralu nespėti į terminus, daryti ne visai prioritetinius darbus arba vienu metu daryti ne vieną užduotį.
Ši knyga tai tokio gyvenimo filosofijos priešingybė: koncentruotis tik ties svarbiais dalykais atsikratant nesvarbių.
Skaitant knygą dažnai pagalvojau, kad čia viską apibendrintų tiesiog paprasčiausias Pareto dėsnis (apie kurį taip pat yra aprašyta). Bet dėl praktinių pavyzdžių gausos - sunku buvo atsitraukti.
Knygos autorius gyvenimiškų pavyzdžių tikrai nepagailėjo. Tai yra vienas iš dalykų kurie man labai patinka skaitant knygas - praktinė / gyvenimiška patirtis.
Keletas man labiausiai patikusių šios knygos frazių:
- Daugiau streso - mažiau kokybės.
- Nuolat savęs klauskite - ar tai tikrai TOP svarbiausias dalykas ką galėčiau daryti?
- Galvokite mažiau - bet geriau.
- Žodis „prioritetas“ daugiau nei 500 metų buvo vartojamas vienaskaita. Tik prieš šimtą metų šis žodis buvo pradėtas naudoti daugiskaita.
- Kada paskutinį kartą tiesiog sėdėjote ramiai ir galvojote?
- Sunku išsirinkti ką norisi veikti ar turėti? Knygoje pateiktas 90-10 modelis - manau, kad kiekvienas stipriai užsiėmęs žmogus galėtų pritaikyti šią vertinimo sistemą gyvenime ar karjeroje.
Šioje knygoje rasite tikrai daug patarimų kaip „išsivalyti“ savo užimtą gyvenimą: kaip planuoti susitikimus ar pasitarimus, kaip įprasti sakyti „ne“, kaip vertinti materialius dalykus, kaip branginti laiką ar miegą, kokiais kriterijais samdyti žmones ir taip toliau.