SD kortelių greičio tikrinimas prieš naudojant

2016 rugsėjio 01 d. Raspberry Pi

Visai neseniai teko „pakurti“ dar vieną projektą su Raspberry Pi. Tvarkiau namų zonos filmavimo įrangą ir kadangi buvo labai svarbu turėti greitą SD kortelę teko tikrinti N tokių kortelių iš savo stalčiaus, kuriame jų prikaupiau per N metų.

Laimei su Linux tai padaryti nėra sunku, nes yra ne viena programa kuri netrunka laiko įsidiegti ir panaudoti. Surasti kokiu greičiu dirba SD (micro SD ar USB) kortelė yra lengva.

Pirmiausiai įdėjus ją į kitą kompiuterį reikėtų sužinoti kuriame Linux įrenginyje kortelė buvo priregistruota. Tą padaryti galima pasižiūrėjus komandos fdisk -l išvesties skirtumą prieš kortelę įdedant ir po įdėjimo.

Žinant, kur priregistruotas naujas įrenginys, pasižiūrėti jo įrašymo ir skaitymo greitį galima pasinaudojus hdparm programa.

Praktinis panaudojimo pavyzdys:

$ sudo fdisk -l

[..]

Device   Boot Start   End Sectors Size Id Type
/dev/sdb1 *    63 7897086 7897024 3,8G 83 Linux

$ sudo hdparm -t /dev/sdb1

/dev/sdb1:
 Timing buffered disk reads: 48 MB in 3.06 seconds = 15.68 MB/sec

Patarimas - greitį pasitikrinkite kelis kartus. Jis gali nežymiai kisti. Taip yra dėl daugelio priežasčių.

Kadangi turėjau ne vieną kortelę - lengvai išsirinkau greičiausią. Naujos pirkti nereikėjo. Jau anksčiau esu rašęs, kad kuo greičiau duomenis skaito Jūsų SD (ar microSD) kortelė, tuo greičiau veiks Raspberry Pi operacinė sistema ir joje esančios programos, kurios naudoja tą diską.