Weechat - puiki alternatyva irssi, 2 dalis

2014 liepos 10 d. Weechat

Praėjusiame straipsnyje paminėjau, kad irssi IRC klientą naudojau ne vienus metus kol nusprendžiau jį pakeisti. Pratęsiant praėjusį straipsnį papasakosiu apie weechat.

Nors irssi įdiegus gausite nemažai privalumų ir trūkumų (apie juos skaitykite praėjusiame straipsnyje), weechat „ateina“ su pataisymų krūva. Didžiausi privalumai:

  • Galimybė rašyti skriptus/įskiepius daugybe programavimo kalbų.
  • Palaiko ne vien tik IRC protokolą.
  • Gerai dokumentuota (kaip irssi).

Tačiau didžiausi privalumai buvo tokie, kad dokumentacijoje susiradęs freenode konfigūraciją iškart galėjau viskuo naudotis. Be jokių įskiepių jau turėjau spalvotus vardus, šoniniame meniu mačiau žmonių kurie prisijungę prie chat’o. Labai patogi apatinė informacinė juosta (angl. „status bar“), kurioje pagaliau galima suprasti kiek yra JOIN/QUIT žinučių, o kiek tikrų. Apačioje matėsi kanalo, kur esu prisijungęs, pavadinimas.

Taip pat ir laikrodis buvo apatinėje juostoje. Sakysite - jis niekam nereikalingas? Jeigu naudosite irssi ar weechat per ssh, pamatysite, kad dažnai po tam tikro laiko pasibaigia sesija ir būsite atjungtas. Taip yra todėl, kad ssh pamačiusi, jog nėra jokio tarpininkavimo protokole, atjungia jį. Laikrodis būtinas, kad ssh „manytų“, jog komunikacija vyksta.

Viena maloni smulkmena - sulygiuoti vardai. Aišku, visi aprašyti privalumai gali būti pasiekti ir irssi, bet tik per papildomus įskiepius. Realiai weechat gaunate „out of the box“ klientą kuris iškart bus patogus naudoti.

 Weechat galimybių demonstravimas (iš oficialios svetainės)

Nuotoliniams pranešimams yra ne vienas sprendimas. Pats asmeniškai naudoju tobulintą kažkieno parašytą versiją, kurią galite rasti Github paskyroje.

Oficialioje weechat svetainėje galite rasti labai puikią dokumentaciją, o nuotraukas kaip gali atrodyti Jūsų weechat galite rasti kūrėjų nuotraukų puslapyje.