GIT HOOK'as tikrinantis pavojingus žodžius kode

2015 gruodžio 19 d. GIT

Nebe pirmas mano straipsnis apie versijavimo sistemų papildomą pagalbą dirbant. Labai daug darbo nusiimu nuo savo galvos pasinaudojus šiais pagalbininkais:

Šiandien tęsiant šią temą (tikiuosi pravers ne vienam), pakalbėsiu apie pavojingų žodžių tikrinimą prieš darant commit. Per daugelį darbo metų tiek pats ne kartą buvau išsiuntęs į repozitoriją (ar net į produkcinį serverį) įvairų „debuginimo“ kodą, tiek labai daug kartų buvau matęs, kaip tai kiti padaro.

Išvengti to galima ir tikrai nėra sudėtinga. Pasikurkime failą .git/hooks/pre-commit su turiniu:

#!/bin/bash

test_words_existance() {
  if git diff --cached -U0 "$1" | grep -P '^\+' | grep -q "$2"
  then
    echo "Rastas įrašytas naujas pavojingas žodis $2 faile $1!"
  fi
}

while read st file
do
  # Praleisti ištrintus failus
  if [ "$st" == 'D' ]
  then
    continue
  fi

  # Bendriniai žodžiai
  test_words_existance "$file" TODO
  test_words_existance "$file" FIXME
  test_words_existance "$file" XXX

done < <(git diff --cached --name-status)

Ir būtinai šiam failui skirkite vykdymo teises su chmod +x .git/hooks/pre-commit.

Panagrinėkime ko galima tikėtis. Pradėkime nuo while ciklo. Į jį iš subproceso paduosime git diff pakeistų failų sąrašą, kuris bus tokiu pavidalu: [STATUSO RAIDĖ] [FAILO VARDAS]. Visa išvestis be laužtinių skliaustų.

Ir per šiuos failus darysime žodžių tikrinimą, jeigu to failo būsena nėra ištrinta (statuso raidė ‘D’).

Didelis grep sakinys git diff --cached -U0 "$1" | grep -P '^\+' duos mums pakeistų eilučių išvestį (jos prasidės + simboliu). Būtent šiose eilutėse ir ieškome tų „pavojingų“ žodžių.

O kas galėtų būti „pavojingi“ žodžiai? Priklauso nuo programavimo kalbos. Pavyzdžiui PHP jie galėtų būti: var_dump, print_r arba debug_backtrace. Javascripte paliktas console.log arba debugger. Tai tokios komandos, kurios galėtų sukelti nekorektišką programos veikimą.

Man, prie to paties, pavojingi žodžiai yra TODO, FIXME ir pan. Jų commit’inimas reikštų, kad dabar kas commit’inama - jau veikia nekorektiškai ir reikalauja kažkokio darbo. Arba tai puikus būdas pasižymėti, jog kažkas nebaigta ir netyčia nesukomitinti. Žinoma, kitiems toks dalykas galbūt pasirodys per daug destruktyviu.

Daugiau pavyzdžių rasite mano GitHub faile.