Atviras kodas


BASH skriptus rašyti lengva ir jie veikia daugumoje platformų. Jeigu nenorite atskleisti BASH skripto turinio, tuomet šis straipsnis apie jų kompiliavimą.

Skaityti toliauĮsigijote mažą serveriuką savo mikroservisui, tačiau jam karts nuo karto neužtenka RAM? Dažniausiai tai lengvai išsprendžiama, nes mikroservisams disko vietos dažniausiai būna per akis. Tuo pasinaudojus galima gauti netikros RAM atminties, kuri nors bus lėtesnė, bet vistiek labai naudinga.

Skaityti toliauKaip patobulinti savo Linux darbinę aplinką cat komandai. Ar žinojote, kad su truputį konfigūracijos galite turėti spalvotą išvestį?

Skaityti toliauJeigu el. laiškuose naudojate paveiksliukus - tai juos gana nepatogu pridedinėti kaip el. laiško priedus. O ir online base64 generatoriai paveiksliukams - nepatogūs.

Skaityti toliauKaip parsisiųsti 100GB ar didesnį / mažesnį Mysql duomenų bazės dumpą.

Skaityti toliauKodėl kartais Bash API testavimui yra geriau nei Postman? Kaip galima turėti prodyktyvesnį API testavimą terminale ir kuom jis pranašesnis.

Skaityti toliauNodeJs alternatyva populiariąjam Python SimpleHTTPServer moduliui. Kodėl NodeJs statinis web servisas daug geriau?

Skaityti toliauKaip su Bash patikrinti HTTPS paketų informaciją, galiiojimo laiką ir klaidas.

Skaityti toliauSekite savo HTTPS sertifikatų galiojimą, konfigūraciją ir kitokias problemas su Nagios! Su kodo pavyzdžiais.

Skaityti toliauNode atnaujinimas neturi būti skausmingas. Kaip atsinaujinti vos keliomis komandomis.

Skaityti toliauTaupykite savo laiką ir neskaitykite man puslapių. Skaitykite jų vykdymo pavyzdžius su tldr komanda!

Skaityti toliauKaip gauti laikinos disko vietos arba kaip pagreitinti skaitymą iš HDD disko.

Skaityti toliauKaip serveriai.lt / dedikuoti.lt nededa pastangų užtikrinti savo klientų VDS'ų paslaugų. Kaip „deda pastangą“ iškomunikuoti ir sureaguoti į kritines problemas.

Skaityti toliauStraipsnis apie HTTPIe įrankį lengvai atlikti sudėtingas CURL komandas.

Skaityti toliauLogcheck yra puiki programinė įranga kuri gali pranešti apie įvarias problemas serveriuose. Tačiau testuoti šio įrankio taisykles ganėtinai sunku.

Skaityti toliauBash terminale galima lengvai dirbti su CSV failais programos miller pagalba. Filtruokite, rūšiuokite CSV duomenis terminale!

Skaityti toliauAr kada norėjote komandos išvestį persikopijuoti tiesiog be pelės? Yank komanda leidžia tai gana nesunkiai pasidaryti.

Skaityti toliauKaip tvarkingai daryti atsargines kopijas su tar komanda. Kaip rasti tinkamą archyvą dideliame archyvų kataloge ir kaip tą archyvą atstatyti.

Skaityti toliauStraipsnis apie automatinį komandų vykdymą kai stebimas failas yra keičiamas.

Skaityti toliauKaip debuginti CRON komandas? O kaip pakeisti standartinį CRON shellą į bash vietoje sh? Kaip surasti kur nutrūko programa?

Skaityti toliauKaip rasti ranka įdiegtų paketų sąrašą Debian OS šeimose ir kokius kitokius pagalbinius įrankius mums duoda standartinis apt-get.

Skaityti toliauKaip padaryti, kad CRON įrašai nepersidengtų su jau prieš tai paleistais procesais tos pačios komandos.

Skaityti toliauHDD disko buklės patikrinimas gsmartcontrol pagalba. Kaip įdiegti, kaip patikrinti ir ką galima iš to surasti.

Skaityti toliauStraipsnis apie pv komandą. Kaip ja naudotis ir kokie jos privalumai, II dalis.

Skaityti toliauStraipsnis apie pv komandą. Kaip ja naudotis ir kokie jos privalumai, I dalis.

Skaityti toliauSiunčiamų laiškų statistikos generavimas Postfix įrangai. Mums padės pflogsumm programinė įranga / pagalbininkas.

Skaityti toliauPrivačių duomenų šifravimas su ssh viešu raktu. Naudinga, kada nenori per daug rūpintis GPG šifravimo reikalais.

Skaityti toliauPDB autocompletion Python programavimo kalbai. Saugo brangų laiką kai nereikia rašyti daug bereikalingų komandų.

Skaityti toliauKaip atsisakyti Instapaper ir nenaudojant papildomų paslaugų turėti tą patį.

Skaityti toliauKaip įjungti aptarnavimo („maintenance“ - angl.) režimą efektyviai ir greitai.

Skaityti toliauNemokami kodo formatavimo įrankiai kuriuos galite rasti internete. Formatuokite HTML, SQL, CSS, PHP ir Python kodą paprastai.

Skaityti toliauDokumentų konvertavimas iš doc į pdf, iš odt į pdf, iš html į pdf. Su LibreOffice pagalba tai padaryti nesunku!

Skaityti toliauMuzikos failų tikrinimas

2013 Lapkričio 23 d

Muzikos failų perklausimas ir valymas. Naudinga turėti tik klausomą muziką!

Skaityti toliauKaip rasti vienodus failus su BASH. Vienodo turinio failų paieška su BASH.

Skaityti toliauDažniausiai naudojamos komandos, bash populiariausios komandos, top bash komandos, top naudojamos komandos.

Skaityti toliauStraipsnis apie atsarginių kopijų daryma terminalo pagalba su Linux/Unix komanda dd.

Skaityti toliauEfektyvus ir produktyvus programinės įrangos klaidų pranešinėjimas sutaupys ne tik Jums laiko, bet ir programuotojams. Kaip tai daryti, ką reikia žinoti ir prisiminti.

Skaityti toliauKaip su ImageMagick suklijuoti paveiksliukus, kad juos galima būtų pritaikyti CSS sprite atvaizdavimui.

Skaityti toliauTrumpas straipsnis apie linksmąjį bash traukinuką. Iš pradžių prajuokins, bet vėliau praktikoje - suerzins.

Skaityti toliauProgramuoti be CSS reset šiais laikais neįmanoma. Mano versija - HTML4 ir HTML5 CSS reset.

Skaityti toliauParodyk, jog svetainę sukūrė žmonės, o ne mašinos. Šiame straipsnyje plačiau apie tai.

Skaityti toliauStraipsnis su 13 priežasčių kodėl verčiau pasirinkti Gimp negu Photoshop programinę įrangą nuotraukoms redaguoti.

Skaityti toliauVienas CSS ir JS visame projekte (tinklapyje). Kaip tai padaryta plačiau šiame straipsnyje.

Skaityti toliauKas yra CSStidy ir kaip juo naudotis. CSS failų glaudinimas ir formatavimas.

Skaityti toliauStraipsnis apie tai, kaip pasidaryti visos sistemos atsarginę kopiją su tar komanda ir kaip archyvą išarchyvuoti.

Skaityti toliauLinksmi bash aliasai

2010 Liepos 1 d

Armino idėja apie tai kaip galima bash komandas padaryti ne tokias rimtas.

Skaityti toliauCron automatizavimui yra praktiškai neišvengiamas įrankis. Bet tas pats pagalbinis įrankis gali tapti didelė kančia surasti kas įvyko, jeigu neteisingai naudojama. Kaip sekti ir analizuoti Cron komandas.

Skaityti toliau